BIBLICKÝ TÝŽDEŇ 2023 – sobota

V sobotu 15. júla 2023 biblický týždeň vyvrcholil slávnostnou bohoslužbou. Počet účastníkov sa takmer zdvojnásobil. Prišli záujemcovia z blízkeho ale i ďalekého okolia. Detský program opäť potešil všetkých svojou pestrosťou a nefalšovanou úprimnosťou. Malíček medzi prstami je síce najmenší, no zároveň aj veľmi dôležitý. Tak, ako soľ v potrave, o ktorej hovoril aj Ježiš, vo svojom kázaní na vrchu. Počas bohoslužby zazneli mnohé piesne, básne, hudobné čísla či skúsenosti zo života s Bohom.

Michal Fulier otvoril vo svojej kázni s prítomnými otázku najdôležitejšej udalosti v dejinách našej planéty, ktorá bola už včera. Dnes už je Ježiš víťaz a satan porazený. Je na nás, na ktorú stranu sa pridáme. Budovanie a zotrvávanie vo vzťahu s Kristom dnes, je zárukou toho, že raz budeme s ním fyzicky žiť aj v realite večnosti.

Sobotné odpoludnie prítomní využili k rozhovorom či prechádzkam v prírode. Krásne slnečné počasie bolo čerešničkou na torte pre všetkých, ktorí ho využili.

Večerné stretnutie sa nieslo v duchu vďačnosti všetkým, ktorí prispeli počas celého biblického týždňa k jeho zdarnému a požehnanému priebehu.

 

BIBLICKÝ TÝŽDEŇ 2023 – piatok

Počas piatku účastníci biblického týždňa pod vedením Michala Fuliera študovali posledné kapitoly knihy Zjavenie, s dôrazom na víťazstvo Mesiáša a ukončenie dejín hriechu v celom Vesmíre. Tak, ako každý deň, nechýbal čas venovaný odpovediam na otázky, ktoré mali možnosť poslucháči prednášajúcemu položiť.
Chvíľky odpoludňajšieho voľna využili na relaxáciu v prírode, športové aktivity, návštevu kultúrnych pamiatok či k obyčajnej prechádzke po meste Svit oboznámiac sa s jej slávnymi dejinami spojenými s rodinou Baťovcov.
Vo večernom programe deti vtiahli prítomných do radu poučení, ktoré odvodzovali každý deň z iného prstu na ruke. Dnes to bol prstenník, ktorý symbolizuje úzky vzťah medzi ženíchom a nevestou, prenesene medzi Bohom a Jeho cirkvou. Následne na to boli predstavené misijné projekty, v rámci ktorých niektorí ochotní veriaci slúžia na Orave.

BIBLICKÝ TÝŽDEŇ 2023 – štvrtok

Vo štvrtok, spolu s rečníkom Michalom Fulierom, účastníci biblického týždňa hľadali identitu Michala, ženy, draka či Baránka v 12. kapitole knihy Zjavenie nielen v objektívnej, no hlavne v subjektívnej rovine života Kristových nasledovníkov dnes, tu a teraz.
Počas dňa navštívil účastníkov aj predseda Česko-Slovenskej únie Cirkvi adventistov siedmeho dňa, Mikuláš Pavlík s manželkou.
V rámci večerného programu sa uskutočnil temperamentný koncert rómskej speváckej skupiny z Osady Rakúsy, ktorý nenechal chladného nikoho z poslucháčov.
Potešila ich aj návšteva misionára Milana Moskalu so svojimi spolupracovníkmi z Ázie, ktorí účastníkov tiež pozdravili.

BIBLICKÝ TÝŽDEŇ 2023 – streda

Stredajšie dopoludnie bolo na biblickom týždni venované atribútom nebeskej bohoslužby tak, ako ich predstavuje Zjavenie 4. kapitola.
Počas večerného programu deti vtiahli účastníkov do tajomstiev a zázrakov stvorenia prostredníctvom svojich zážitkov, výtvorov a piesní podaných živým a plastickým spôsobom.
Záver dňa patril predstaveniu dobrocentra ADRY Slovensko v Kežmarku, kedy pracovníci komunitného centra HUB hovorili o svojej rôznorodej službe pre utečencov z Ukrajiny.
Čerešničkou na torte bol minikoncert ukrajinskej speváčky Oxany Kozun-Turcer zavŕšený nádhernou piesňou Otče náš. 

BIBLICKÝ TÝŽDEŇ 2023 – utorok

V utorok sa účastníci biblického týždňa spolu s Michalom Fulierom zamýšľali nad aj dnes aktuálmymi posolstvami listov pre sedem zborov v knihe Zjavenie.
Pri odpoludňajšej návšteve Štrbského Plesa sme prežili v nádhernej slnkom zaliatej prírode krásne chvíle, na ktoré tak skoro nezabudneme.
Po večernom programe detí nasledovalo predstavenie tzv. 12-bodového misijného programu zameraného na závislých, kazateľom Jozefom Pistom. Následne na to, zase zaujímavý rozhovor s riaditeľkou Štúdia Nádej, Tamar Hajduškovou.
 

BIBLICKÝ TÝŽDEŇ 2023 – pondelok

Biblický týždeň sa počas pondelka už naplno rozbehol. Michal Fulier pútavou formou predstavil účastníkom rozmanitosť posolstva knihy Zjavenie nielen ohľadom budúcnosti, ale aj pre čitateľov v dobe jej napísania ako aj pre čitateľov v súčasnosti.
Pri speve nás sprevádza skvelá kapela z Revúcej, ktorej jadrom je súrodenecké trio Joachímovcov. Deti majú svoj samostatný program v réžii Evky Huťanovej a jej tímu z toho istého cirkevného zboru.
Večerný čas deti obohatili svojimi príspevkami do programu a účastníci boli obohatení aj životným príbehom manželov Fulierovcov.
  

BIBLICKÝ TÝŽDEŇ 2023 – nedeľa

V hoteli Spolcentrum, vo Svite pod Tatrami, sa v nedeľu 9.7.2023 začal Biblický týždeň 2023 Slovenského združenia CASD… 🙂 Účastníkov počas horúceho dňa pri príchode potešila pozornosť hotela vo forme chladeného nealkoholického nápoja… 🙂
Tematika, ktorá nás bude počas celého týždňa sprevádzať je: APOKALYPSA BOLA VČERA. Prednášateľom bude bývalý kazateľ Slovenského združenia CASD, MICHAL FULIER, ktorý pôsobí v súčastnosti vo Veľkej Británii a širokej verejnosti je známy z YouTube kanálu POD POVRCHOM:

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE K BIBLICKÉMU TÝŽDŇU 2023

Informácie BT 6-7-2023 v PDF

Informácie BT 29-6-2023 v PDF

Registračný formulár ubytovaného

Aktivity SVIT

Aktivity SVIT1

Pokiaľ sa nejaké skupiny či jednotlivci chcú zúčastniť iba sobotnej bohoslužby, prosíme, aby sa nahlásili ohľadom obeda do stredy 12.7.2023 na tomto tel. čísle: +421 905 400 052 (SMS alebo výnimočne hovor).

Návštevníci prednášok, ktorí chcú obed alebo večeru v deň návštevy prednášok, jedlo môžu mať. Podmienka je prihlásiť sa na recepcii hotela v daný deň do 9:00 hod., vybrať si jedlo, zaplatiť a prevziať od recepčnej lístok na obed, prípadne večeru. Neplatí pre pravidelných návštevníkov, ktorí si stravu objednali vopred.

Bratislava, 6.7.2023: Dobrý deň, posielam posledné, aktualizované informácie k Biblickému týždňu vo Svite.

 1. Adresa pobytu: Hotel Spolcentrum Svit, SNP 142, 059 21 Svit
 2. Začiatok registrácie 14:00h.

–        CASD registrácia – každý dostane obálku s programom, jedálnym lístkom a označovačom vybraného jedla

–        Hotelová registrácia – každý odovzdá na recepcii vyplnený Registračný formulár (v prílohe a k dispozícii aj na CASD registrácii) a dostane kľúč od izby.

V prípade využitia Rekreačných poukazov zaplatí ubytovaný celý pobyt na recepcii.

V prípade domáceho miláčika poplatok zaň zaplatí ubytovaný tiež na recepcii.

 1. Večera v nedeľu 18:00h.
 2. Začiatok nedeľňajšieho programu 19:30h (prípadne 20:00h podľa okolností príprav hlavnej sály).
 3. Na izbách sú k dispozícii uteráky, toaletný papier. Každá izba má kuchynku s rýchlovarnou kanvicou. Nie som si istá, či je na izbe malá chladnička a komplet taniere s príborom.
 4. Pokiaľ by sa chceli sobotňajšej pobožnosti zúčastniť vaši známi, prosím o ich nahlásenie kvôli obedom, do stredy.

Pokiaľ by vaši známi prišli v niektoré dni na prednášky, môžu si individuálne objednať obed alebo večeru. Je však potrebné, aby sa prihlásili k odberu vždy daný deň do 09:00h na recepcii, kde za jedlo zaplatia a dostanú lístok.

 1. V prílohe nájdete možnosti rekreácie a oddychu v okolí. V hoteli môžete, za poplatok, využiť Fitnescentrum, vírivka, boulingové dráhy a tenisovú halu.
 2. WIFI pokrytie je v celom hoteli. V nedeľu nám vygenerujú heslo, ktoré bude zverejnené.
 3. V tomto hotelovom zariadení sme prvýkrát. Počet izieb je obmedzený. Žiaľ, nebude možné vymeniť izbu za izbu. Prosíme vás teda o trpezlivosť a zhovievavosť. Verím, že nám Pán Boh požehná príjemný pobyt s príjemnými ľuďmi a obohacujúcou témou prednášok.

Prajem šťastnú cestu.

Mirka Maláriková

Sekretariát

Cirkev adventistov siedmeho dňa, Slovenské združenie

Cablkova 3, 821 04 Bratislava

sekretariat@casd.sk

T. č.: +421 905 400 052

www.casd.sk

29.6.2023, Bratislava: Dobrý deň prajem!                                                                                      

Mám pre vás sľúbené informácie, ktoré nám dúfam spríjemnia spoločný Biblický týždeň vo Svite. Informácie nájdete aj na webe: https://tdo.casd.sk/

 1. Registrácia účastníkov BT začne  9. 7. 2023 od 14.00h na recepcii hotela Spolcentrum Svit.

–        od nás zo združenia každý dostane obálku, v ktorej nájdete jedálny lístok, program, označovače výberu stravy na ruku.

–        od zamestnankyne hotela dostanete kľúč od izby a odovzdáte jej vyplnený registračný formulár ubytovaného.

V deň nášho nástupu končí v hoteli iná akcia. Nie všetky izby sa podarí do 14.00h personálu upratať. To, či je vaša izba pripravená, alebo nie, sa dozviete na recepcii pri prevzatí kľúčov od izby. V prípade neupratanej izby si svoju batožinu na izbu odniesť môžete, no nechajte prosím priestor personálu na upratanie. Ďakujeme.

 1. V prílohe nájdete spomínaný dokument Registračný formulár ubytovaného. Prosím, podľa vašich možnosti, o jeho vytlačenie a vyplnenie vopred. Pri registrácii ho odovzdáte pani na recepcii. Predídeme tak dlhému čakaniu pri opisovaní údajov z OP. Pokiaľ nemáte možnosť vytlačenia formuláru, zamestnanci CASD budú mať k dispozícii prázdne tlačivá, kt. môžete vyplniť na mieste.
 2. Ďalšie dve prílohy sú jedálny lístok a program. Dostanete ich aj pri registrácii v obálke. V jedálnom lístku ani programe zmeny robiť nebudeme. Zasielam ich vopred iba pre informáciu J.
 3. Posledné dve prílohy Aktivity Svit 1  a Aktivity Svit sú možnosti turisticko-relaxačno-regeneračné J. Pripomíname možnosť pre cyklistov, zo Svitu vedie do Tatier cyklotrasa. Bicykle si môžete uskladniť vo svojich izbách, kt. majú kumbál na bicykle, alebo je izba dostatočne veľká a bicykle si v nej nájdu svoje miesto.

Priamo v hoteli je možné športovať a relaxovať a to nasledovne:

Fitnes                                     3€ vstup na osobu

Bowling                                 10€ na hodinu

Tenis v krytej hale                 10€ na hodinu

Wellness                                13,90€/osoba/90min (wellness spustia po prípadnom záujme)

 1. Prosím účastníkov, ktorí ešte nedoplatili poplatok za TDO o jeho úhradu ešte tento týždeň a zároveň mi prosím pošlite potvrdenie o platbe. Pomôže nám to pri hľadaní doplatkov v banke.
 2. Účastníci, ktorí využijú rekreačný poukaz, za pobyt zaplatia priamo na recepcii hotela.
 3. Za zvieratko zaplatíte tiež priamo na recepcii hotela.
 4. Ďakujem tým, ktorí potvrdenia o platbách už zaslali. Platby sme spárovali a je všetko v poriadku. Bol problém vo VS, nuly pred číslom urobili šarapatu.
 5. Pokiaľ chcete urobiť zmenu, napr. výber jedla, prosím urobte tak ešte tento týždeň. Budúci týždeň už pošlem rozpisy hotelu a zmeny nebudú možné.
 6. Budúci týždeň budem v práci zrejme len do utorka. Pokiaľ máte nejakú otázku, opýtajte sa ma na ňu čo najskôr.
 7. Keďže má hotel obmedzenú kapacitu, nie je možné na mieste izby vymieňať. Požiadali sme, aby na izbách všetko fungovalo. Uvidíme, či sľuby dodržia J.
 8. Na Biblickom týždni nebude prítomný žiaden lekár a zdravotník. V prípade potreby je nutné vyhľadať najbližšiu pohotovostnú službu v Poprade. Prosím pamätajte na to. V príručnej lekárničke, ktorú so sebou vezmeme, budú len bežné lieky od teploty, bolesti a zažívacích problémov.
 9. UPOZORNENIE PRE NEPRAVIDELNÝCH NÁVŠTEVNÍKOV PREDNÁŠOK: Návštevníci prednášok, ktorí chcú obed alebo večeru v deň návštevy prednášok, jedlo môžu mať. Podmienka je prihlásiť sa na recepcii hotela v daný deň do 9:00 hod., vybrať si jedlo, zaplatiť a prevziať od recepčnej lístok na obed, prípadne večeru. Neplatí pre pravidelných návštevníkov, ktorí si stravu objednali vopred.

Mirka Maláriková

Cirkev adventistov siedmeho dňa, SZ

Sekretariát

Cablkova 3, 821 04  Bratislava

T. č.:  +421 905 400 052

sekretariat@casd.sk

 

USKUTOČNIL SA TÝŽDEŇ DUCHOVNEJ OBNOVY 2022

Týždeň duchovnej obnovy Slovenského združenia CASD sa niesol pod názvom „Ježiš Kristus v kráľovských knihách“ a uskutočnil sa od 24. do 31. júla v  príjemnom prostredí hotelu SOREA Ľubovňa, v Novej Ľubovni na severe Slovenska v Prešovskom kraji. 150 účastníkov mohlo obdivovať a naplno vychutnávať nádhernú prírodu, v lone ktorej je areál posadený.

Ešte pred raňajkami sa uskutočňovalo každodenné stretávanie pri interaktívnom štúdiu biblických úloh, ktoré bolo spojené s modlitebným stíšením.

Počas dopoludňajších chvíľ prebiehal hlavný program, kedy poslucháči otvárali Bibliu s kazateľom bratislavských zborov, ALEXEJOM MURÁŇOM, ktorý ich prevádzal príbehmi oboch starozákonných kráľovských kníh, nachádzajúc v nich Ježiša Krista. Okrem hovoreného slova rečník odpovedal aj na otázky účastníkov a dokonca spestril týždenný program aj svojimi nezabudnuteľnými hudobnými gitarovými vstupmi.

Bonusom každého dňa bolo, že deti mali svoje vlastné aktivity, aby sa ich rodičia mohli naplno venovať štúdiu Biblie. Veľká vďaka patrí Lýdii Grešovej a jej tímu za ich obetavú a kreatívnu službu pre najmenších. Deti sa stretli s Eliášom, Achabom, Nábotom či Elizejom.

Nezabudnuteľné boli aj spoločné piesne pod taktovkou živej KAPELY, ktoré pretkávali hovorené slovo a spôsobovali, že sa z pasívnych poslucháčov stávali aktívni účastníci oslavy Pána Boha.

Odpoludňajší čas bol venovaný odpočinkovým aktivitám, k čomu región ponúka nevyčerpateľné možnosti.

Počas večerných programov boli predstavené misijné aktivity cirkvi, ako stolčeková evanjelizácia, či rozhovor s miestnym kazateľom Milenkom Vučetićom o tom, ako pracuje v rómskych komunitách; rozmanitá služba humanitárnej organizácie ADRA a jej dobrovoľníkov; služba Youth for Jesus (mladí pre Ježiša);  autorský koncert mladej speváčky Janky Kolesárovej, ktorá sa podelila o svoju tvorbu vychádzajúcu z jej osobných skúseností s Pánom Bohom pri pozorovaní okolitého sveta či čítaní Božieho Slova.

V stredu navštívil a pozdravil účastníkov aj Mikuláš Pavlík, predseda Česko-Slovenskej únie Cirkvi adventistov siedmeho dňa s manželkou Alenkou.

Knižní evanjelisti Vítězslav Fischer so synom Danielom ponúkali účastníkom so zľavou literatúru vydávanú Vydavateľstvom Advent-Orion.

Piatkový večer sa niesol v znamení oslavy Pána, hudobných vstupov samotných účastníkov, poézie a detského programu. Nezabudlo sa ani na oslávencov, ktorí počas Týždňa duchovnej obnovy mali narodeniny.

V sobotu 30. júla 2022 Týždeň duchovnej obnovy vyvrcholil slávnostnou bohoslužbou. Počet účastníkov rozšíril na cca 210. Prišli záujemcovia z blízkeho okolia. Detský program opäť potešil všetkých svojou pestrosťou a nefalšovanou úprimnosťou. Následne na to boli účastníkom predstavené služby nemocničnej a väzenskej kaplánky ako aj misijná služba v malých skupinkách (SGM). Kazateľ Alexej Muráň otvoril s prítomnými príbeh o „Plávajúcej sekere“ a poukázal na to, ako dôležité je, aby sme pozvali Ježiša do svojich životov.

Sobotné odpoludnie prítomní využili k rozhovorom či prechádzkam v prírode.

Večerné stretnutie sa nieslo v duchu vďačnosti všetkým, ktorí prispeli počas celého Týždňa duchovnej obnovy k jeho zdarnému a požehnanému priebehu. Napokon program finišoval koncertom kresťanov, ktorí na svojej ceste životom stretli Ježiša a oslavu samých seba zamenili za oslavu Pána Boha. 

Na Týždni duchovnej obnovy vládla atmosféra vrúcnej spolupatričnosti, srdečného zdieľania sa a vzájomného porozumenia.

Daniel Márföldi, tajomník Slovenského združenia Cirkvi adventistov siedmeho dňa

 

 

TÝŽDEŇ DUCHOVNEJ OBNOVY 2022 – SOBOTA

V sobotu 30. júla 2022 Týždeň duchovnej obnovy vyvrcholil slávnostnou bohoslužbou.
 
Detský program opäť potešil všetkých svojou pestrosťou a nefalšovanou úprimnosťou. Následne na to boli účastníkom predstavené služby nemocničnej a väzenskej kaplánky ako aj misijná služba v malých skupinkách (SGM).
 
Kazateľ Alexej Muráň otvoril s účastníkmi príbeh o „Plávajúcej sekere“ a poukázal na to, ako dôležité je, aby sme pozvali Ježiša do svojich životov.
 
Večerný program sa niesol v duchu vďačnosti všetkým, ktorí prispeli počas celého Týždňa duchovnej obnovy k jeho zdárnemu a požehnanému priebehu.
 
Napokon program finišoval koncertom kresťanov, ktorí na svojej ceste životom stretli Ježiša a oslavu samých seba zamenili za oslavu Pána Boha.